מסע משנה חיים

תוכנית “מסע משנה חיים” הוקמה לפני כ – 13 שנים במטרה לטפל ולסייע לנערים ונערות במצבי סיכון, זאת באמצעות מסעות טיפוליים – אתגריים המתבצעים בתנאי קיצון באזור הערבה, במשך חמישה ימים, בשילוב אלמנטים רבים מעולם הטיפול. המסע מאפשר לנערים להכיר בעצמם צדדים חיוביים, לרכוש כלים של פתרון בעיות, לרכוש מיומנויות חיים, לפתח מיומנויות חברתיות ובעיקר לפתח, באופן משמעותי ביותר, את תחושת המסוגלות העצמית שלהם. המסע הוא מסע נודד בו הנערים יוצאים עם כל הציוד הנדרש למסע על הגב, ומתמודדים עם אתגרים פיסיים ונפשיים שלא האמינו בתחילת המסע שהם יעברו בהצלחה.

תוכנית “מסע משנה חיים” מודרכת ע”י אנשי טיפול וחינוך מהשורה הראשונה שעובדים לפי מודל המסעות הטיפוליים שהוכיח את עצמו בארץ ובעולם. הצוות עובד מסביב לשעון בשביל להעניק לנערים את המענה הטיפולי הטוב ביותר, תוך שמירה על התחדשות מתמדת, ביצוע תחקירים על הצלחות וקשיים, ותיעוד אקדמי מתמיד של תורת הטיפול בשטח ב”דרך לוטן”.

הנערים מסיימים את המסעות עם אוסף אדיר של חוויות משמעותיות ומרגשות. כך למשל נערה בת 17, בוגרת המסע, מספרת: “המדבר איפשר לי כל כך הרבה .בכיתי, צחקתי ושרתי שירים, נתתי לעצמי להיות מי שאני. בלי מחסומים ומשחקים.טיפסתי בעליות חדות, מתנשפת, מחפשת אוויר.כשהגעתי לפסגה נתתי צעקה של ׳יאסו׳!!!! את כל הכעס שלי על העולם שחררתי . הסתכלתי סביבי על הנוף, המרחב ועל הגובה -הרגשתי כוח, ויכולת אינסופית”.

דילוג לתוכן