מסע צור שלם יוצא לדרך

עשרים וחמישה חניכי תכנית “צור שלם” של עמותת צורים – יוצרים מציאות – יוצאים למסע בן ארבעה ימים בסוף נובמבר – תחילת דצמבר.

החניכים במחזור ז’ בתוכנית, בני 21, השתחררו כעת מהצבא אחרי מסלול של מכינה ושירות צבאי בחטיבת הנחל, חלקם לוחמים וחלקם תומכי לחימה. החל מאוגוסט האחרון הם גרים, לומדים ועובדים בקבוצות נפרדות, בגלל הקורונה. זהו האירוע הראשון שמחבר בין הקבוצות.

תכנית “צור שלם” הינה תכנית ארבע שנתית בשיתוף פעולה עם האגף להכשרה מקצועית במשרד הרווחה, משרד הביטחון וצה”ל. התכנית מעמידה תהליך ארוך טווח שבסופו יוצא בוגר התכנית עם כלים פרקטיים לצד כלים ערכיים והבנה מעמיקה של השוק האזרחי. החניך מגיע לתכנית בגיל 18 עובר שלב קדם צבאי בן כחצי שנה במכינה השוכנת על מתלול צורים ליד הישוב לבון בגליל העליון. לאחר מכן הנער מתגייס לגדוד לוחם בחטיבת הנח”ל עם חבריו לתכנית. הקשר עם מדריכיו נשמר לכל אורך שירותו הצבאי. בתום שירות צבאי מקוצר, חוזר החייל אל התכנית לשמונה חודשים בתנאי פנימיה בהם הוא עובר הסמכה בקורס הכשרה מקצועית בתחום העיבוד השבבי הממוחשב.  בסיום השרות, משתחררים עם תעודה מקצועית בתחום נדרש, וכמובן, עם אפשרויות התפתחות נרחבות.