סיפור חייו של לוטן סלוין

לוטן נולד בי”ב באייר תשמ”ה 3/5/85 במושב חצבה, השלישי מבין 4 בנים, אח צעיר לעומר ויוגב ואח בוגר לבר. לוטן התחנך בגו הילדים במושב ובביה”ס האזורי “שיטים” במרכז ספיר. לוטן היה פעיל בתנועת הנוער של בני המושבים, תחילה כחניך ואח”כ כמדריך. לאחר נפילתו סיפרה עליו רכזת הנוער בתנועה איילת: “הובלת חניכים אחריך, מקסים אותם ואותנו, מפתיע אותם ואותנו …הפכת להיות מודל לחיקוי בקרב דור המדריכים הבא. מנהיגות שקטה בטוחה ושלווה…” לוטן היה מחובר בנשמתו לנופי הערבה ולמרחבי המדבר ובילה זמן רב בטיולים רגליים או בנסיעה בטרקטורון בשטחים הפתוחים. מספרת ידידתו סתיו : “בשבילי כל המדבר הזה והערבה הם טולטול )לוטן(. הוא לימד אותי ליהנות מהנופים, מהנסיעה בשבילים, מסתם לשבת באיזה מקום עם ערכת קפה. הייתה לי תמיד תחושה ששם, בין ההרים הוא מרגיש הכי בנוח.”

ב 28/3/2004- התגייס לוטן לחיל השריון, שירת כמט”ק ובהמשך יצא לקורס קצינים. סיפר יגאל חבר מהצבא: “…היו לו המון הקשבה ורצון טוב וחשבתי לעצמי הנה אדם שהוא באמת טוב…אדם עם המון רגישות אנושית שאכפת לו.” את קורס הקצינים סיים בהצטיינות ושובץ כמ”מ בגדוד 52 , גדוד “הבוקעים”. על השתלבותו המהירה של לוטן בגדוד סיפר המג”ד גיא”: מנהיגותו הטבעית הקרינה לכל. לוטן יצר קשר אבהי ופיקודי מרשים עם המחלקה והובילה באיכותיות, באנושיות וברוח מרשימה.” כשלושה שבועות לאחר סיום קורס הקצינים פרצה מלחמת לבנון השנייה ולוטן עלה עם הגדוד ללבנון.
לוטן נהרג ב- 24/7/2006- בעת שעסק במשימת חילוץ פצועים מפלוגת “עורב” של חטיבת “גולני” בכפר בינת ג`בל. בפעולה זו לוטן לקח על עצמו סיכון רב כדי להציל את הפצועים ולהביאם למקום בו יוכלו לקבל טפול רפואי. הוא נהרג מפגיעת טיל נ”ט שחדר לטנק עליו פיקד. לאחר נפילתו קיבל על פעולה זו צ”לש.